śp.Władysława Pachacz

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Czcigodny Ksieze Proboszczu

Szczesc Boze!

Przekazuję moje serdeczne pozdrowienia dla Was, jak równiez dla Calej Rodziny śp. Władysławy Pachacz

Skladam Wam moje szczere Bóg zaplac za nadeslane Intencje Mszalne i Ofirary, które juz dotarly do nas.

Msze Święte za śp. Władysławy Pachacz zostaną odprawione w naszej Parafii Sw. JanA Bosco, Callao – Perú, w dinach wypisanych ponizej:

 

śp. Władysława Pachacz

 

od Józka z żoną

 16.11.18

od Józka z żoną

 22.11.18

od Tomka z rodziną

 17.12.18

od Asi z rodziną

 22.12.18

od Kasi z rodziną

 24.12.18

od Oli i Błażeja

 27.12.18

 

W Sw. Janie Bosko

 

 

 

  1. Piotr Dąborwski, sdb.

misjonarz z Perú

 

Callao – Perú, 12.11.2018.

 

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni