Jutro przypada wspomnienie św. Łucji, we wtorek św. Jana od Krzyża. W trzeci piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W najbliższą sobotę od 8.00-12.00 i od 14.00-18.00 będzie okazja do spowiedzi świątecznej. Niestety będzie bardzo mało księży dlatego prosimy, aby korzystać z okazji do spowiedzi przez cały tydzień.

- codziennie przed Mszą św. roratnią od 6.00 i wieczorną od 17.30 do ostatniego penitenta. W niedziele od 17.00. W piątek w Porębie spowiedź będzie od 15.30.

Do jutra włącznie można przekazywać do zakrystii trwałą żywność i chemię gospodarczą, abyśmy mogli sporządzić paczki na święta w ramach akcji: „Paczka św. Klemensa”.

W tym tygodniu w czwartek i piątek do wyboru po wieczornej Mszy św. odbędą się spotkania młodzieży kl. VII i VIII przed sakramentem bierzmowania. Młodzież przychodzi już na Mszę św.

W zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijne.

We wtorek po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza z cyklu: „O modlitwie”.

Jeśli to możliwe to zwracam się z prośbą o zorganizowanie się grup kolędniczych wzorem ubiegłych lat w rejonach naszej parafii. Warto podtrzymywać piękne tradycje a jednocześnie pozyskiwać kolejne fundusze na renowacje starego kościoła.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" serdecznie zaprasza parafian do udziału w VIII Konkursie na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Gwiazdę Kolędniczą pod patronatem Burmistrza Myślenic.  Rozstrzygnięcie konkursu 9 stycznia 2022 roku w formie online. Wszystkie prace będą nagrodzone i przyznana zostanie również nagroda publiczności. Więcej informacji w regulaminie na stronie fejsbukowej sołectwa Łęki".

W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych Stowarzyszenie Hospicyjne "BĄDŹMY RAZEM" będzie prowadziło kiermasz Bożonarodzeniowy. Wielkim wyzwaniem każdego roku jest ciągła pomoc wielu podopiecznym Stowarzyszenia i Hospicjum, dla których nie ma imiennych zbiórek. Dla nich będzie przeznaczony dochód z kiermaszu. Rocznie pod opieką jest ok. 50 dzieci i 2000 dorosłych z całej Małopolski. Wolontariusze stowarzyszenia zapraszają do udziału a także do podzielenia się talentem. Własnoręcznie wykonane ozdoby można przynieść w dniu kiermaszu na stoisko przy wejściu do kościoła. Na fejsbuku Stowarzyszenia prowadzony jest także kiermasz on-line. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Dzisiaj zapraszamy na oazowy kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na budowę studni w Kenii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśnia  Zakościela II część.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 418, 314, 395, 333.

W minionym  tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Ciapała.