śp. Karolina Janczak - ks. Z.Skóra

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

śp. Karolina Janczak, od 3.02.2019

 
 

od Krystyny Cichoń z mężem

od Jerzego Kasperczyka z rodziną

od Marii i Jana Zapałów z Poręby Wlk

od Joanny i Stanisława Cichańskich z Poręby Wlk

od przyjaciół Tomka: Anny i Mariana Cichańskich

od Renaty i Józefa ze Stalowej Woli

od Marii Jasek z Myślenic z rodziną

od Eleonory Korona z mężem

od Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

od rodziny Firków ze Stróży

od Macieja Szydlaka

od Marii i Tadeusza szydlak z rodziną

od rodziny Paryłów i Wójciaków z Krzyszkowic

od prac US w Myślenicach

od Wioletty i Tadeusza Marszałek

od dyr. I prac administracji szpitala w Myślenicach

od dyr. I prac administracji szpitala w Myślenicach

od Mateusza Sudra

od Anny Habieda

od Tomasza i Diany Marciniak

od Tomasza i Diany Marciniak

od Janiny z rodziną

od pielęgniarek ze stacji dializ w Myślenicach

od znajomych córki z Myślenic

 

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni