Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i Uroczystość Maryi Matki Kościoła. Msze św. odprawione będą tak jak w każdą niedzielę. We wtorek wspomnienie bł. Bogumiła, we środę św. Barnaby apostoła, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek św. Antoniego z Padwy, w sobotę bł. Michała Kozala.

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.

Dzisiaj na Mszy o g. 12.00  uczniowie klas III przeżywają rocznicę swojej Pierwszej Komunii św..

Wspólnota Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę serdecznie zaprasza całe rodziny na Rodzinny Piknik Pielgrzyma z wieloma darmowymi atrakcjami dla dzieci w przyszłą niedzielę 15 czerwca w godz. od 15.00 do 19.00 przy strażnicy OSP Trzemeśnia.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała 19.06 przejdzie tradycyjną trasą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz przy figurze św. Jana Nepomucena – mieszkańców Zarzecza

II ołtarz przy figurze NMP – rodziny mieszkające w jej sąsiedztwie

III ołtarz koło przedszkola – mieszkańców Poręby

IV ołtarz przy kaplicy św. Józefa – mieszkańców Zasani

Mieszkańców Łęk prosimy o dekorację drogi od krzyżówki Trzemeśni do kościoła.

Finanse. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom składki inwestycyjnej. Wyniosła ona 19 144 zł i 50 Euro czyli ponad 4 tys. więcej niż poprzednim razem. Składka ta przeznaczona została na dofinansowanie kosztów ławek i balasków. Dzisiaj do puszek można złożyć datek na pomoc mieszkańcom Bałkanów dotkniętych przez powódź. W przyszłym tygodniu kazania wygłosi ks. Zbigniew Skóra. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jego pracę misyjną w Boliwii.

Od pewnego czasu parafialny kontener na cmentarzu zarzucany jest śmieciami, które nie pochodzą z utrzymywania grobów. Są to często odpady po jakiś remontach a ostatnio nawet kilka worków odpadów żywnościowych prawdopodobnie po jakiejś zbiorowej imprezie. Apelujemy do uczciwości mieszkańców parafii a także do czujności by nikt obcy nie podrzucał nam śmieci. Koszt utrzymania kontenera i wywozu śmieci jest znaczny i wynosi blisko 500 zł za jeden kontener.

Sprzątanie. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość mieszkańcom Walosek oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Gogole.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 165, 77, 162, 224 i 212.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni