Wniebowstąpienie Pańskie - 12.05.2013 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. Dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie a za tydzień Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego. Poprzedzi ją codzienna modlitwa o dary Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać w czasie nabożeństw majowych. We wtorek wspomnienie św. Macieja, apostoła a w czwartek św. Andrzeja Boboli, męczennika.

Nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe dorosłych, dzieci i młodzież. W środę w ramach nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Pocieszenia z modlitwą w składanych intencjach.

I Komunia św.. W przyszłym tygodniu na Mszy św. o g. 9.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii dzieci z naszej parafii. Próby dzieci pierwszokomunijnych codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 17 00.

 

W piątek po nabożeństwie majowym, spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych. Spowiedź św. dla rodziców, chrzestnych i rodzeństwa od poniedziałku do piątku przed i po Mszy św. wieczorowej.

 

W czwartek z uwagi na przygotowanie kościoła do uroczystości Pierwszokomunijnej Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe wyjątkowo w naszym starym kościele.

 

Rocznica I Komunii św. będzie w naszej parafii 9 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00.

Bierzmowanie. W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem klasę IIIc na g. 17.00.

W przyszłym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Budowy.

Sprzątanie. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę parafianom z Trzemeśni Zakościele. W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

Poręba. Bóg zapłać parafianom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na upiększenie ołtarza. W najbliższym tygodniu proszę parafian zamieszkałych pod numerami 107, 192, 256, 251, 111, 145, 240, 269.

Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Emmę Moryc ? ?Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie?.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni