XXIV Niedziela zwykła - 15.09.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. W środę 18.09 obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. W sobotę święto św. Mateusza, apostoła.

Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkania w tym tygodniu: w Porębie - we wtorek po Mszy św.,  oraz w Trzemeśni - w czwartek po Mszy wieczornej. Na spotkania te zapraszamy również chłopców zainteresowanych dołączeniem do służby ołtarza. Kandydatami na ministrantów mogą zostać chłopcy od III klasy wzwyż.

Rajd szlakami ks. Piotra Wykurza planowany jest na 27-28 września. W zakrystii są do pobrania formularze potrzebne do zapisów. Zapisy na rajd są w zakrystii w Trzemeśni i w Porębie. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni Gogole za dyżur sprzątania Kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Zakościela I cz..

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  125, 400, 33, 116, 84, 34.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Głąb i Anna Ślusarczyk – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni