W ostatnie dni października zapraszamy na różaniec wszystkich, a szczególnie tych, którzy do tej pory nie zdołali być ani razu na tej modlitwie.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą tak jak w niedzielę. Dodatkowo o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. na cmentarzu. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Porębie o godz. 15.30. Wieczorem o g. 18.00 odmówimy na cmentarzu różaniec z modlitwami za zmarłych. Prosimy o przyniesienie świec.

W Dzień Zaduszny /2 XI/ Msze św. za zmarłych będą o 6.30, 7.00 i 17.00. W Porębie Msza św. o g. 8.30 poprzedzona zostanie koronką za zmarłych.

Codziennie od 1-8 XI o g. 16.30 odmawiać będziemy koronkę w intencji cierpiących w czyśćcu z odczytaniem wypominków jednorazowych. W kaplicy w Porębie  nabożeństwo za zmarłych będzie o g. 15.00 przed Mszą św. /z wyjątkiem 1 XI/. Wierni, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunię św., nawiedzą kościół lub cmentarz oraz pomodlą w intencjach Ojca św. mogą w tych dniach uzyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych.

Msza św. chrzcielna będzie w przyszłą niedzielę o g. 14.00.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z racji świąt dodatkowa okazja do spowiedzi będzie tylko w czwartek od g. 16.00 w Trzemeśni i od 14.30 w Porębie. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi przez cały tydzień zarówno rano jak i wieczorem przed Mszami św. Do chorych z racji I piątku  pojedziemy w czwartek i sobotę.

W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie w j. łacińskim Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia. Z kolei wieczorna Msza św. o g. 17.00 będzie miała charakter pokutny z procesją po kościele i modlitwami za zmarłych. Wyjątkowo nie będzie błogosławieństwa rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą św. wyjątkowo nie będzie też różańca tylko odmówiona zostanie koronka za zmarłych.

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych odbywać się będzie na cmentarzu kwesta charytatywna – zebrane pieniądze przeznaczone będą na dalszą spłatę organów jak również na prace związane z uporządkowywaniem cmentarza. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiarę na wywóz śmieci za 2019 r. oraz tym rodzinom i osobom, które w minionym roku uiścili pokładne, czyli ofiarę składkową na fundusz cmentarny za wydzierżawienia na 20 lat miejsca grobu. Aktualnie parafia gromadzi fundusz cmentarny na dalsze prace porządkowe przy cmentarzu i poszerzenie cmentarza.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na dekoracje ołtarza. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Trzemeśni Radlanki Dolne od rodziny krupów do rodziny Krzystków.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 104, 257, 203,114, 177.