We środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. W czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP. W piątek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W sobotę 23.11 obchodzić będziemy odpust ku czci św. Klemensa - patrona naszej parafii. Msze św. będą odprawiane wyjątkowo jeszcze w nowym kościele o g. 7.00, 9.00 i 12.00. Suma odpustowa będzie również wyjątkowo bo o g. 18.00 zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i oddaniem czci relikwiom św. Klemensa.

Zgodnie z prośbą naszego Metropolity, ks. Marka Jędraszewskiego od jutra przez najbliższy rok rozpocznie się w naszej parafii maraton modlitewny – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie wystawienie N. Sakramentu i adoracja w ciszy zakończona litanią do św. Jana Pawła II. W ten sposób chcemy uczcić 100-lecie urodzin Wielkiego Polaka.

Od dziś rusza w naszej wspólnocie parafialnej po raz kolejny charytatywna akcja Paczki św. Klemensa. Na stronie internetowej naszej parafii w najbliższym czasie będzie można wybrać rodzinę w trudnej sytuacji materialnej, by dla niej przygotować paczkę z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkich gorąco zachęcamy do przygotowania paczki dla konkretnej rodziny.  Nie trzeba zaspokajać wszystkich potrzeb opisanej rodziny lecz na miarę naszych możliwości starać się zaspokoić te potrzeby najważniejsze. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii. Można również akcję wesprzeć finansowo, przekazując osobiście lub na konto parafii dowolną kwotę z dopiskiem "Paczka Św. Klemensa".

W piątek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego. We wtorek i piątek odbędą się również spotkania młodzieży przed bierzmowaniem w kościele o g. 18.00.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć naszego rodaka, ks. Piotra, który już w najbliższy wtorek wraca na placówkę misyjną do Peru. Za tydzień – również ofiarą do puszek – będziemy mogli wesprzeć ubogich z racji przypadającego dziś Światowego Dnia Ubogich.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni droga do Poręby lewa strona od r. Stochów do r. Szubów. Ze względu na odpust to sprzątanie będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

Poręba. Dzisiaj o g. 15.00 w strażnicy odbędzie się spotkanie seniorów Poręby. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 261, 168, 422, 195, 24.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józefa Borowiec, Franciszek Biel i Maria Zlezarczyk – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.