Rozpoczęliśmy adwent. Roraty będą odprawiane w nowym kościele o g. 7.00, a w Porębie o g.18.00 /w soboty 8.30, w pierwszy piątek o 15.30/. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami i ustawiały się na początku nawy głównej by później w uroczystej procesji przejść do ołtarza głównego. Przeżyjmy adwent godnie w trzeźwości i z zachowaniem polskich tradycji rezygnacji z hucznych zabaw.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, we środę św. Barbary, we piątek św. Mikołaja, biskupa, w sobotę św. Ambrożego.

W niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych będzie we wtorek 10 grudnia /w najbliższy wtorek odbywać się będą w szkole w Trzemeśni zebrania rodziców/.

We czwartek na uroczystą Mszę św. o 17.00 zapraszamy służbę liturgiczną, oazę, rodziny Domowego Kościoła oraz wszystkich zaangażowanych w poznawanie piękna liturgii.

Z kolei w sobotę na g. 19.00 zapraszamy młodzież kl. VIII i VII na młodzieżowe spotkanie modlitewne.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie rano przed roratami oraz dodatkowo w czwartek od 16.00 i w piątek od 16.00. W Porębie w piątek od 14.30. W piątek po nabożeństwie wieczornym odbędzie się spotkanie straży honorowej. W sobotę na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Sercu MB zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą św. odmówiony zostanie różaniec a po Mszy św. będzie spotkanie zelatorów.

Do chorych już na święta udamy się w czwartek oraz sobotę według stałego harmonogramu.

Jeszcze dwie rodziny oczekują pomocy w ramach akcji „Paczka św. Klemensa”. Bóg zapłać wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w tę akcję charytatywną.

Jak co roku na początku adwentu zwracam się z gorącą prośbą o zorganizowanie się grup kolędniczych wzorem ubiegłych lat. Kolędowanie to piękna tradycja bożonarodzeniowa. Dla nas ma ono także wymiar praktyczny: pozyskanie bardzo potrzebnych środków na dalszą spłatę organów. Z góry bardzo dziękuję!

" Stowarzyszenie "My Łęczanie" organizuje spotkanie z Mikołajem i  świąteczne przedstawienie  w wykonaniu  teatru "Maska" z Krakowa. Zapraszamy dzieci w sobotę 7 grudnia o godz. 16:00 na Świetlicę w Łękach. Wstęp wolny."

W dniach od 18 do 25 maja 2020 roku, ks. Jakub organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii lub u ks. Jakuba. Program pielgrzymki do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła. Zapisy w zakrystii u pana kościelnego Michała do zapełnienia listy lub do 18 stycznia.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z rejonu Trzemeśnia tzw. Berlin do r. Olejarzów.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 249, 115, 170, 95, 13.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Ireneusz Krzykawski oraz Józef Żądło …