We wtorek ostatnie roraty o g. 7.00 a w Porębie o g. 8.30.

Wieczorem zgromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej. Powinna ona zachować swój religijny charakter czyli na stole powinny znajdować się zapalone świece i krzyż oraz księga Pisma Św.. Wigilia powinna rozpocząć się modlitwą i odczytaniem Pisma Św. o narodzeniu PJ, a zakończyć wspólnym śpiewem kolęd. O północy odprawiona zostanie uroczysta Msza św. tzw. Pasterka. Poprzedzi ją o 23.30 jutrznia. W Porębie Pasterka będzie o g. 22.30.

We środę Uroczystość Bożego Narodzenia a we czwartek drugi dzień Świąt i Uroczystość św. Szczepana. Dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie 26. XII o g. 14.00. W tym też dniu będzie tradycyjne poświęcenie owsa na pamiątkę ukamienowania św. Szczepana. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia, z Bożego Narodzenia na tzw. świętopietrze, a z 26.12 na Uniwersytet JPII w Krakowie. Prosimy o uświetnienie – jak co roku - liturgii tych jednych z najważniejszych świąt.

Oktawa Bożego Narodzenia nie ma takiej rangi jak oktawa wielkanocna dlatego w piątek obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W Święto Trzech Króli  6 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele tradycyjny festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Bliższe informacje jak również zapisy dzieci na festiwal w zakrystii i u ks. Piotra do niedzieli 29 grudnia.

W piątek przypada święto św. Jana Ewangelisty – po Mszy św. o g. 6.30 będzie poświęcenie wina. W sobotę wspomnienie św. Młodzianków, męczenników.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać trud sprzątania kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni od rodziny Krupów do rodziny Jasków.

Poręba. Bóg zapłać za trud sprzątania kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 47, 49, 126a, 126, 159.

W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską – pełny plan kolędy będzie umieszczony w najbliższym czasie na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Wodę święconą można zabrać z naczynia przy wejściu do zakrystii. Wraz z kapłanem udają się również p. kościelny albo p. organista. Czasami jednak ze względu na pogrzeb lub obsługę wieczornej Mszy św. nie mogą pójść po kolędzie. Jeśli jakaś rodzina chciałaby ofiarować im jakiś datek finansowy to w tym wypadku proszę go zostawić u kapłana. Również w Porębie do przygotowanej puszki można ofiarować datek dla p. kościelnego jako wyraz wdzięczności za jego ofiarną pracę przy kaplicy.

27.12 – od g. 9.00

Trzemeśnia Kwintówka i Waloski, od rodziny Wilków do rodziny Basista i Górka – ks. Proboszcz

28.12 – od 9.00

Trzemeśnia Gogole, od rodziny Polanowskich do rodziny Ślusarczyków  – ks. Proboszcz