III Niedziela zwykła - 26.01.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

W przyszłą niedzielę  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. W to święto przeżywamy jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W sobotę wieczorna Msza św. będzie jako wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Przed Mszą św. o g. 16.30 odmówiony będzie różaniec fatimski. W czasie Mszy św. będzie błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa.

Zakończyło się kolędowanie tradycyjnych grup kolędniczych we wszystkich rejonach naszej parafii.  Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w to kolędowanie pomimo różnorodnych trudności. Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką życzliwością przyjęli kolędników. Bóg zapłać za złożone ofiary, które przeznaczone są na fundusz dalszej spłaty organów. W najbliższą niedzielę po wieczornej Mszy św. czyli ok.  g. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy kolędnicze na wspólne kolędowanie do kościoła. Zapraszamy również wszystkich miłośników kolęd i pastorałek, abyśmy razem mogli przeżyć wieczór kolędowy na zakończenie pięknego okresu Bożego Narodzenia.

Dziękujemy również za składkę w minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

 

Sprzątanie kościoła. Dziękujemy parafianom za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy o dyżur parafian z Trzemeśnia droga na Bulinę od r. Sudrów do r. Żądłów.     

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami:  376, 243, 105, 241, 175.

 

 WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

Poniedziałek 27.01

od g. 9.00: Poręba Górna od r. Kasprzyckich do r. Słowików

 

Wtorek 28.01

  1. g. 9.00: Łęki – od r. Gogoli do r. Górków

 

Środa 29.01

od g. 9.00: Łęki – od r. Gucwów i Bargielów do r. Oników

 

Czwartek 30.01

od g. 9.00: Trzemeśnia Krupówka - od r. Suruło do r. Dąbrowskich

 

Piątek 31.01

od g. 9.00: Łęki: od r. Skałków do r. Cienkoszów

 

Sobota 1.02

od g. 9.00: Trzemeśnia Zarzecze – od r. Nowaków do r. Szczepaników

 

Ze względu na trwającą jeszcze wizytę duszpasterską i ferie Msza św. w Porębie będzie odprawiana w tym i w następnym tygodniu o g. 16.00. W niedzielę bez zmian.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni