III Niedziela WP - 15.03.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

W związku z zaistniałym niebezpieczeństwem rozszerzenia się epidemii a także zarządzeniami władz państwowych i dekretem Metropolity musimy podjąć wraz z całym dekanatem następujące decyzje:

- Msze św. odprawiane będą o stałych porach w niedzielę i w tygodniu według przyjętych intencji, ale nie może być na nich więcej niż 50 osób. Prosimy zatem, aby do 29.03 lub do odwołania pozostać w domu i łączyć się duchowo przez transmisje telewizyjne. Transmisje ogólnopolskie podane są na stronie internetowej parafii. Z naszego kościoła transmitowana będzie przez myślenicką telewizje internetową Msza św. w niedzielę o g. 12.00, Gorzkie Żale o g. 16.00 i droga krzyżowa w piątek o g. 17.30. Do kościoła na Mszę św. w niedziele zapraszamy głównie te rodziny, które mają zamówione intencje Mszalne.

- muszą być również odwołane odprawiane publicznie drogi krzyżowe i gorzkie żale. Z naszego kościoła będą one transmitowane drogą internetową.

- codziennie począwszy od poniedziałku przez okres kwarantanny – zgodnie z prośbą Episkopatu - my kapłani będziemy odmawiać różaniec o g. 20.30. Prosimy, aby rodziny włączyły się w tę modlitwę. Będzie ona także transmitowana drogą internetową przez ITV Myślenice.

- codziennie, z wyjątkiem niedzieli, również będziemy dyżurować w konfesjonale przed Mszami św. rano i wieczorem. Dodatkowo też dyżur w konfesjonale będzie codziennie od g. 20.00 do 21.00. W dekanacie odwołane zostają spowiedzi wielkopostne, dlatego każdy, komu zależy na spowiedzi przedświątecznej musi w wielkim poście znaleźć na nią czas odpowiednio wcześniej. Bardzo o to prosimy bo później nie będzie takiej możliwości.

- odwołane zostają także wszelkie spotkania formacyjne dzieci i młodzieży a także kursy i poradnie przedmałżeńskie.

- prosimy o zrozumienie tych postanowień dla naszego wspólnego dobra.

We czwartek obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne wspierając działalność Caritas naszej Archidiecezji.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Łęk lewa strona od r. Kęsków do r. Garlickich

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 378, 27, 7, 70, 206.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Czekaj – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni