IV Niedziela WP - 22.03.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Trwa czas Wielkiego Postu – tak szczególny w tym roku, gdy świat walczy z epidemią koronawirusa. Transmisje internetowe z naszego kościoła są następujące:

W niedzielę o 12.00 Msza św. oraz o 16.00 Gorzkie Żale. W piątek o 17.30 droga krzyżowa

Codziennie – także dzisiaj – różaniec o 20.30 w intencji zwalczenia epidemii.

Okazja do spowiedzi jest codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną oraz od 20.00 do 21.00. Korzystajcie z tej możliwości bo innej nie będzie.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne wspierając działalność Caritas naszej Archidiecezji.

W środę obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ofiarując codziennie dziesiątek różańca w intencji dziecka pod sercem matki, którego życie jest zagrożone. Modlitwa ta trwa do Bożego Narodzenia.

Gorący apel do dzieci i młodzieży szkolnej: wielu z nich nie interesuje się szkołą traktując ten czas jako ferie. Trzeba codziennie łączyć się z lekcjami przez librusa i wykonywać zadania jakie nauczyciele przesyłają. Rodzice niech na to zwrócą uwagę.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach uruchomił infolinię  dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, chorych i potrzebujących pomocy w dostarczeniu zakupów, podstawowych artykułów spożywczych i gorącego posiłku. Telefonicznie można także uzyskać wsparcie psychologiczne.
Równocześnie Ośrodek Pomocy poszukuje wolontariuszy, osób pełnoletnich, które chcą pomóc w dostarczaniu żywności Chętnych  prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel dołączone na plakacie. Szczegóły na plakacie oraz na stronie Ośrodka.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Łęk lewa strona od r. Gogólów do r. Szczepańskich.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 80, 41, 148, 6, 133.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni