Kalendarz liturgiczny. Jutro uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. W środę o 18.00 Msza św. nowennowa w zgłoszonych intencjach ku czci MB Pocieszenia. W piątek wspomnienie św. Ireneusza, a w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak, jak w niedzielę. W Porębie będzie jedynie Msza św. o g. 10.30.

W sobotę 29.06.2013 przy budynku OSP w Zasani odprawiona zostanie Msza św. z okazji 50. lecia OSP Zasań i 15. lecia Orkiestry Dętej z Zasani. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie samochodu bojowego.

Zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum, Szkoły Podstawowej z Trzemeśni i Zasani będzie w piątek o godz. 8.00, na którą gorąco zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej z Poręby będzie w czwartek o godz. 11.00 w kaplicy w Porębie, na którą również zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.

Pielgrzymka. ?Matko do Ciebie idziemy?? Zapraszamy wszystkich na jubileuszową 30 Pieszą Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę w terminie od 10 do 16 lipca. Zapraszamy również na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy 16 lipca. Ta grupa pielgrzymów dołączy do pieszej pielgrzymki na ostatnim postoju. Zapisy na obydwie pielgrzymki po Mszach św. w niedzielę i w tygodniu u ks. Jakuba lub u pana kościelnego w zakrystii.

Pielgrzymi wraz z ks. Jakubem gorąco dziękują wszystkim darczyńcą, sponsorom, paniom z Koła Gospodyń z Poręby, Strażakom z OSP Trzemeśnia, Poręba, Zasań i Bulina, oraz wszystkim zaangażowanym w Rodzinny Piknik Pielgrzyma, a szczególnie panu Jackowi Dąbrowskiemu, Michałowi Ślusarczykowi i pani Małgorzacie Dąbrowskiej.   W sumie zebrano kwotę 9012,70 zł oraz 54 euro na zakup nagłośnienia. Za wszelkie ofiary i wszelką pomoc składamy gorące Bóg zapłać, zapewniając o modlitwie w czasie pieszej pielgrzymki.

Chrzcielnica. W miniony czwartek ks. bp. Damian Muskus poświęcił zainstalowaną w nowym kościele chrzcielnicę. Bóg zapłać wszystkim, którzy składanymi ofiarami przyczyniają się do wyposażenia i upiększenia naszej świątyni.

Rada Budowy. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Budowy.

Zdjęcia. Pamiątkowe zdjęcia z uroczystości bierzmowania nagrane na płytkę DVD w cenie 10 zł można nabyć u p. Janusza Oleksego /887-065-620/ bądź w zakrystii.

Poręba. Bóg zapłać parafianom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 257, 118, 103, 183, 181, 203, 114, 177.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności św. Jacek Skałka ? polećmy go Bożemu miłosierdziu.