VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy dni krzyżowe – codziennie o 6.30 będzie Msza św. z procesją wokół nowego kościoła o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.

Jutro obchodzić będziemy 100-tną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Zapraszamy z tej okazji na uroczystą Msze św. o g. 18.00 oraz na majówkę.

W poniedziałek i czwartek w trakcie majówki będzie katecheza dla dzieci I komunijnych.

W piątek obchodzimy wspomnienie św. Rity, patronki m.in. trudnego życia małżeńskiego. Po Mszy św. o g. 7.00 i 18.00 będzie obrzęd poświęcenia róż związany z kultem tej świętej.

W przyszłą niedziele przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli będzie dobiegał koniec okres wielkanocny – korzystajmy z sakramentu pokuty, aby dopełnić obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej.

W przyszłą niedzielę miała odbyć się rocznica pierwszej komunii św.. Ta uroczystość musi być odłożona i dlatego proszę rodziców z trójek klasowych o spotkanie na plebani w poniedziałek o g. 19.30.

Pragnę poinformować, że po ostatniej składce inwestycyjnej w lutym spłacony został przed czasem kredyt wzięty na spłatę organów. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie tym, którzy systematycznie przekazywali środki finansowe. Dzięki waszemu zaufaniu i ofiarności mogliśmy bez problemów spłacić instrument organowy. W tym miejscu chciałbym poprosić o kolejną składkę inwestycyjną w przyszłą niedzielę na następne cele ważne dla życia i historii parafii: wśród nich jest kontynuacja renowacji starego kościoła, którego 250-lecie obchodzić będziemy za 10 lat. Aktualnie konieczne są środki na otoczenie kościoła, nowe drzwi i posadzkę. Rozpoczęły się też prace projektowe dotyczące odnowienia ołtarza głównego i głównie na ten cel chciałbym przeznaczyć składki inwestycyjne.

W związku z kolejnymi etapami powrotu do normalnego życia zwiększa się limit osób, które mogą uczestniczyć we Mszy św. wewnątrz świątyni – aktualnie będzie to ok. 120. Wokół kościoła może uczestniczyć znacznie więcej osób byle zachować odległość ok. 1,5 metra. Zachowując przepisy epidemiczne my sami musimy powracać do normalnego życia także religijnego, aby nie utrwalił się w nas na miesiące strach przed chorobą i ludźmi.

Od przyszłej soboty zostaje wznowiony dyżur sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę proszę parafian z Łęk lewa strona od r. Gorczyców do r. Górków.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Wysowski – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni