Ogłoszenie pielgrzymkowe

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Ogłoszenie pielgrzymkowe                                                                na niedzielę 5 lipca 2020r.

 

W najbliższy piątek, to jest 10 lipca 2020r. z naszej parafii po raz  37 wyruszy Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę.

Rozpoczynamy te siedmio dniowe rekolekcje w drodze, o 700 rano uroczystą  Mszą Świętą. Ok. 830 po wspólnym zdjęciu wyruszamy na szlak pielgrzymkowy  przez Łęki - Osieczany - Borzętę - Siepraw i pierwszy nocleg w Świątnikach Górnych w szkole.

                                                                                                                                             Jeszcze  w tę niedzielę będzie się można  zapisać na pielgrzymkę pieszą i autokarową,            w BAZEIE PIELGRZYMKI  w Trzemeśni, która mieści się w Świetlicy - Centrum Informacji Turystycznej, w budynku Ośrodka Zdrowia,  od 800 do 1200 i od 1730 do 1930                                  Ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich Pielgrzymów oraz przekazania ilości  pielgrzymów do urzędów, policji i na noclegi, czego niemożna dokonać w ostatniej chwili, dzisiaj kończymy zapisy na obie pielgrzymki.  

 

W dniu 7 lipca tj. wtorek o godz. 1930 w nowym Kościele będzie spotkanie organizacyjne pielgrzymów pieszej pielgrzymki, obecność obowiązkowa.

 

W tym roku nie będzie można dołączyć w ostatni dzień do Pieszej Pielgrzymki indywidualnie, aby przejść razem z nami ostatni odcinek na Jasną Górę, jedyne wyjście to zapisać się wcześniej na pielgrzymkę autokarową.

 

Prosimy również tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania                   o wsparcie modlitewne, oraz napisanie intencji i pozostawienie intencji w zakrystii, które chcemy polecić Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej. W tych intencjach Pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi na Jasną Górę.

 

Przypominamy wszystkim tym, którzy są na pielgrzymce, a chcieliby oddać swój głos w wyborach na prezydenta w niedzielę 12 lipca 2020r., że będą mieli taką możliwość na jednym z postojów, tylko muszą zabrać z Urzędu swojej gminy zaświadczenie, że głosują poza swoim miejscem zamieszkania.   

 

 

                                                                                                        Serdecznie zapraszamy

 

                                                                                                            Zarząd Pielgrzymki

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni