XIV Niedziela zwykła - 5.07.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, we środę św. Jana z Dukli, a w sobotę św. Benedykta, patrona Europy.

W najbliższy piątek 10 lipca wyruszy z naszej parafii po raz 37 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Rozpoczynamy te siedmiodniowe rekolekcje w drodze o 700 rano uroczystą  Mszą Św. Ok. 830 po wspólnym zdjęciu wyruszamy na szlak pielgrzymkowy  przez Łęki - Osieczany - Borzętę - Siepraw i pierwszy nocleg w Świątnikach Górnych w szkole. Jeszcze  w tę niedzielę będzie się można  zapisać na pielgrzymkę pieszą i autokarową w BAZIE PIELGRZYMKI  w Świetlicy - Centrum Informacji Turystycznej od 800 do 1200 i od 1730 do 1930. Ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich Pielgrzymów oraz przekazania liczby pielgrzymów do urzędów, policji i na noclegi, dzisiaj kończymy zapisy na obie pielgrzymki.

 W dniu 7 lipca tj. we wtorek o godz. 19.30 w nowym Kościele będzie spotkanie organizacyjne pielgrzymów pieszej pielgrzymki, obecność obowiązkowa. W tym roku nie będzie można dołączyć się w ostatni dzień do Pielgrzymki. Jedyna możliwość to zapisać się wcześniej na pielgrzymkę autokarową. Prosimy również tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania o wsparcie modlitewne oraz napisanie intencji modlitewnych i pozostawienie ich w zakrystii. W tych intencjach Pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi na Jasną Górę.

 Przypominamy pielgrzymom o zabraniu z Urzędu Gminy zaświadczenia do głosowania poza miejscem zamieszkania. Pielgrzymi będą mogli oddać głos na prezydenta na jednym z postojów.   

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" informuje, że wznowione zostają zajęcia świetlicowe, z zachowaniem odpowiednich zasad. Pierwsze zajęcia taneczne odbędą się we wtorek o 7 lipca o 16:00. Zapraszamy uczestników jak i nowych zainteresowanych. Więcej informacji na plakatach i na facebooku.

Pod starą plebanię do 15 lipca można przywozić elektro-śmieci czyli wszelkiego rodzaju zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne od komputerów po AGD. Śmieci te odbierze firma, która pomaga misjonarzom przekazując im dochód z recyklingu tychże odpadów.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Zasani lewa strona od rodz. Jana Lenarta do rodz. Piotr Lenarta.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  19, 99, 21, 269, 256.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zdzisława Pawlikowska i Krzysztof Górka.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni