XVIII niedziela zwykła - 2.08.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i piątek od 17.00 a w Porębie od 15.30. Prosimy jednak, aby ze spowiedzi korzystać przez cały tydzień przed Mszami św.. W czwartek wieczorem Godzina Święta, a w piątek nabożeństwo do Serca PJ. Do chorych ks. Proboszcz pojedzie w piątek i sobotę we wrześniu, a ks. Piotr w najbliższą sobotę.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie trzecia kwartalna składka inwestycyjna. Zbieramy na renowacje ołtarza głównego w starym kościele przed zbliżającym się jubileuszem 250-lecia kościoła. Projekt konserwatorski został przygotowany i w najbliższych dniach zostanie złożony w urzędzie Konserwatora Zabytków w Krakowie w celu uzyskania koniecznych zezwoleń.

 

 

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Józefy i Tadeusza Górków do r. Marii Gogól.

 

PORĘBA:

Przypomnienie o składce inwestycyjnej zbieranej dzisiaj w Porębie na dalszy remont kaplicy – witraże do okien i drzwi wejściowych oraz modernizacja pomieszczeń przy kaplicy.

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  442,18, 172, 79, 294,.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni