XXVIII Niedziela zwykła - 11.10.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. Jutro obchodzimy wspomnienie bł. o. Jana Beyzyma, apostoła Madagaskaru, we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, we środę św. Małgorzaty Alacoque, krzewicielki kultu NSPJ, we czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, a  w niedzielę św. Łukasza – patrona służby zdrowia.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski, w czasie którego zbierane są datki na pomoc dla młodzieży pochodzącej z biedniejszych rejonów naszej Ojczyzny.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka z tego dnia przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na wywóz śmieci w wysokości 30 zł od jednego domu lub rodziny.

 

W piątek – trzeci miesiąca i rocznice wyboru św. Jana Pawła II - o g. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Rozpocznie ją koronka do Bożego Miłosierdzia. W ten sposób pragniemy przywrócić nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia w naszej parafii w każdy trzeci piątek miesiąca.

 

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe.

 

 Od ministrantów można również wziąć broszury nowenny modlitwy o ochronę życia poczętego. W dzień św. Jana Pawła II sędziowie trybunału konstytucyjnego będą decydować czy można pozbawić życia dziecko poczęte, u którego przewiduje się poważne choroby.

 

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" organizuje akcję zbierania śmieci w naszej miejscowości oraz sadzenia drzew i krzewów w Parku Społecznym. Prosimy wszystkich mieszkańców o pomoc. Zapewniamy worki, rękawice a po akcji poczęstunek. Sprzątanie odbędzie się w sobotę 17 października, zbiórka o godzinie 14:00 w Parku Społecznym w Łękach. Obowiązują maseczki. Szczegóły na plakatach i stronie sołectwa"

 

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zarzecza za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Krupówka od r. Skórów do rodziny Mazurów.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  91, 434, 83, 295, 234.

Copyright © 2021 Parafia w Trzemeśni