Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Musimy mieć świadomość, że wielu chrześcijan na świecie składa najwyższą ofiarę za wierność Panu Jezusowi stając się dla nas wzorem chrześcijanina, który nie wyrzeka się swojej wiary.

We wtorek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, w środę św. Marcina, we czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika, a w piątek pierwszych polskich męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

We środę w Dzień Niepodległości w ramach Mszy św. nowennowej z udziałem chóru parafialnego będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Ze względu na epidemię nie będzie uroczystego podniesienia flagi narodowej.

Chcąc umożliwić udział we Mszy św. większej ilości parafian w kontekście nowych ograniczeń przez cały miesiąc listopad odprawiana będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o g. 14.00.

Zwykle o tej porze zbierana była IV kwartalna składka inwestycyjna. Jeżeli ktoś będzie mógł ofiarować na renowację głównego ołtarza jakąś kwotę to proszę w przyszłą niedzielę. Również w grudniu, gdy jak mam nadzieję, zostaną zniesione aktualne obostrzenia, to również poproszę tych parafian, którzy teraz nie będą mogli być w kościele. Bóg zapłać również za składane ofiary niedzielne na konto parafialne.

We czwartek 12 listopada na plebani będzie przymiarka ubranek komunijnych dla dzieci od g. 18.00. Godziny dla poszczególnych klas podadzą trójki klasowe.

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Gogole.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 163, 167, 190, 174, 14.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Andrzej Krzystek i Eugeniusz Dąbrowski – wieczny odpoczynek…