XXXIII Niedziela zwykła - 15.11.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, we piątek św. Rafała Kalinowskiego. W sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W piątek o g. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego, którą rozpocznie Koronka do Bożego Miłosierdzia w oprawie muzycznej młodzieży oazowej.

Ogłoszenie Stowarzyszenia „My Łęczanie”: Jak co roku w sezonie grzewczym borykamy się w naszej parafii ze szkodliwym smogiem. Zostało już niewiele czasu na wymianę starych, kopcących pieców na bardziej ekologiczne. Po roku 2022 nie będzie można już w Małopolsce palić w tzw. "kopciuchach". Warto więc już teraz, nie czekając na kumulację i wzrost cen, zainteresować się tematem i skorzystać z różnych dotacji do wymiany pieców. Stowarzyszenie "My Łęczanie" organizuje rodzinny konkurs pod hasłem "STOP SMOG - czyli nie czekaj, skorzystaj z dotacji i wymień piec już teraz". Na uczestników czekają nagrody. Szczegóły konkursu na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie informuje również że jak co roku, organizować będzie konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę kolędniczą. Więcej informacji ukaże się w grudniu.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Zakościela I część.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami:  261, 168, 422, 195, 24.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Helena Szydlak i Stanisław Ryś – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni