V Niedziela WP - 21.03.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Przed nami już przedostatni tydzień Wielkiego Postu – zachęcamy do udziały w drodze krzyżowej i gorzkich żalach na miarę możliwości. Prosimy korzystać z sakramentu pokuty codziennie od g. 6.00 do 6.30 i przed wieczorną Mszą św.. Spowiadać będziemy także po wieczornej Mszy św. do ostatniego penitenta. W piątek od 16.00 będzie dodatkowa okazja w Porębie. Również w sobotę będzie spowiedź od 8.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00. Będzie jednak wtedy znacznie mniej księży niż zwykle dlatego prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty w całym tygodniu.

We czwartek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ofiarując codziennie dziesiątek różańca w intencji dziecka pod sercem matki, którego życie jest zagrożone. Przy wyjściu z kościoła znajdują się odpowiednie formularze dla tych, którzy chcieliby włączyć się w Duchową Adopcję. Część z imieniem i nazwiskiem należy we czwartek złożyć do koszyczka przy ołtarzu MB.

Za tydzień niedziela palmowa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Msza św. o g. 12.00 rozpocznie się przy wejściu do kościoła obrzędem poświęcenia palm. Na gorzkich żalach zbierana będzie ofiara na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne wspierając działalność Caritas naszej Archidiecezji.

W Porębie w niedzielę palmową po gorzkich żalach ok. 11.30 będzie rozstrzygnięcie konkursy na palmę wielkanocną z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Trzemeśni rejon DPS od r. Mleczków do rodziny Skałków. To sprzątanie będzie dopiero od g. 18.30.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 378, 7, 70, 206.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Jania …

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2021 Parafia w Trzemeśni