VIII Niedziela Wielkanocna - 16.05.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i I Komunia św. dzieci naszej parafii. Dzieci przezywać będą biały tydzień od poniedziałku do piątku na mszy św. o g. 18.00. Jutro dzieci z kl. IIIb i Poręby będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne a we wtorek dzieci z kl. IIIa i Zasani. Na odnowienie przyrzeczeń dzieci przynoszą świece chrzcielne.

I Komunia św. w 2022 r. planowana jest na trzecią niedzielę maja czyli 15 maja.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

W przyszła niedzielę 23.05 na Mszy św. o g. 12.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św.. Próba przed tą uroczystością będzie we czwartek zaraz po majówce.

 

W piątek 21.05 zaraz po majówce młodzież z kl. VIII będzie miała spotkanie i próbę liturgiczną przed sakramentem bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

W sobotę 22.05  na godzinę 19.30 młodzież oazowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu. Do udziału zobowiązani są kandydaci do bierzmowania – będą wtedy otrzymywać krzyże, pamiątki bierzmowania w uroczystym obrzędzie. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcą przygotować się poprzez modlitwę na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 

Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za sprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny z Łęk lewa strona od r. Makselonów do r. Ulmanów.

 

Poręba. Od tego tygodnia wznawiamy dyżur sprzątania kaplicy. Prosimy parafian zamieszkałych pod numerami  394, 192, 111, 145 i 66.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Hajduk …

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2021 Parafia w Trzemeśni