Niedziela Trójcy Św. - 30.05.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie jak w niedzielę. W Porębie Msza św. będzie o g. 7.00 oraz o 16.00. Wcześniej w Porębie o 15.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o g. 9.00 przejdzie tradycyjną trasą. Prosimy poczty sztandarowe Straży, orkiestrę z Zasani, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami. Szczególnie prosimy panie ze wspólnot modlitewnych i nie tylko do niesienia świec a także osoby do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimów. Pamiętajmy o udekorowaniu domów. Procesja zakończy się przy ołtarzu w bramie przed głównym wejściem do starego kościoła, dlatego prosimy o nieparkowanie samochodów w rejonie schodów starego kościoła. Jak co roku prosimy strażaków o zabezpieczenie trasy.

Procesje wokół kościoła będą przez całą oktawę Bożego Ciała o g. 18.30 po Mszy. Podobnie w  Porębie po Mszy św. czyli ok. 17.00.  

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g.14.00.

We wtorek na Mszy św. o g. 18.00 Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież gromadzi się o g. 17.30 – wtedy też w tym dniu będzie majówka. W poniedziałek o g. 18.45 młodzież będzie miała ostatnie spotkanie liturgiczne. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości nie tylko rodziny młodzieży – jest to bowiem pierwsza wizyta Metropolity w naszej parafii.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od g. 17.00 a w Porębie od g. 15.30. Do chorych udamy się w sobotę. Ks. proboszcz do chorych, których odwiedza w czwartki uda się w czwartek w przyszłym tygodniu. Odbędą się również spotkania straży honorowej i zelatorów róż różańcowych. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. AMBP o 6.30 będzie w j. łacińskim. Na wieczorną o 18.00 zapraszamy także rodziców spodziewających się potomstwa. Przed tą Mszą będzie różaniec fatimski.

Dziękujemy parafianom z Łęk za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę prosimy rodziny z Łęk lewa strona od p. Gogólów do p. Szczepańskich.

 

Poręba. Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy parafian zamieszkałych w Porębie 173/1, 173/2, 173/3, 366 i 113.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2021 Parafia w Trzemeśni