Wizyta duszpasterska - wakacje 2021

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Plan wizyty duszpasterskiej

 

Sobota, 17.07, od 9:00 - rejon: Trzemeśnia - droga na Zasań - od rodziny Makselonów do rodziny Niepsujów

Poniedziałek, 19.07, od 9:00 - rejon: Zasań - od rodziny Mochelów do rodziny Trzepaczów

Wtorek, 20.07, od 9:00 - dwa rejony:

 1. Trzemeśnia: Radlanki, Pod Kamiennikiem, Pańskie - od rodziny Krupów do rodziny Bielów
 2. Trzemeśnia: Radlanki, Pod Kamiennikiem, Pańskie - od rodziny Malinów do rodziny Lisów

 

Pozostałe wizyty ks. Piotra będą miały miejsce w sierpniu. Osoby, które zgłosiły się do wizyty, ale nie będą obecne w domach w wyznaczonym terminie, proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny z ks. Piotrem.

 

Uwagi:

 • Proszę o nieprzygotowywanie posiłków.
 • Ze względów organizacyjnych będę zachodził jedynie do domów, które zostały wcześniej zgłoszone. Proszę o zrozumienie dla tego sposobu organizacji wizyt.
 • Rodziny, które zgłosiły się do wizyty, ale z różnych powodów nie będą obecne w domach w wyznaczonym w grafiku terminie, proszę o kontakt − osobisty lub przez maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 • Być może nie zawsze będzie ze mną p. Organista lub p. Kościelny − kto jednak chciałby przekazać im jakąś ofiarę, będzie miał taką możliwość.

 

- ks. Piotr

 

 

 

 

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2021 Parafia w Trzemeśni