We wtorek przypada wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, we czwartek św. Jana z Dukli.

W najbliższy czwartek od g. 14.30 oraz w sobotę od 8.30 ks. proboszcz uda się do chorych z Komunią św.

W minioną niedzielę zebrano 18832 zł i 110 Euro  na pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej. Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć duszpasterstwo misyjne ks. Zbigniewa w Boliwii.

W najbliższą sobotę, to jest 10 lipca z naszej parafii po raz  38 wyruszy Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Rozpoczynamy te siedmiodniowe rekolekcje w drodze o 700 rano Mszą Świętą. Ok. 830 wyruszamy na szlak pielgrzymkowy  przez Łęki - Osieczany - Borzętę - Siepraw i pierwszy nocleg w Świątnikach Górnych w szkole.

Jeszcze  dzisiaj będzie się można  zapisać na pielgrzymkę pieszą i autokarową, w Bazie Pielgrzymki w Centrum Informacji Turystycznej od 800 do 1200 i od 1730 do 1930. Ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich Pielgrzymów, oraz przekazania ilości  pielgrzymów do urzędów, policji i na noclegi, czego nie można dokonać w ostatniej chwili, dzisiaj kończymy zapisy na obie pielgrzymki.

Informujemy, że noclegi podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę z powodu trwającej w dalszym ciągu pandemii będą miały miejsce w szkołach bądź strażnicach. Gł. Inspektor Sanitarny zaleca aby noclegi były jednak w własnych namiotach. Każdy kto zabierze ze sobą namiot musi to zgłosić do Bazy Pielgrzymki. Namioty te nadajemy razem z bagażami na samochód ciężarowy przewożący bagaże. Na właściciela jednego z namiotów czeka atrakcyjna i ciekawa nagroda. Zwycięzca zostanie wyłoniony w ostatnim dniu pielgrzymki podczas losowania.

W dniu 7 lipca t. j. środa o godz. 1930 w nowym Kościele będzie spotkanie organizacyjne pielgrzymów pieszej pielgrzymki, obecność obowiązkowa.

W tym roku będzie można dołączyć w ostatni dzień do Pieszej Pielgrzymki indywidualnie, aby przejść razem z nami ostatni odcinek na Jasną Górę. Musimy jednak zapisać się dzisiaj w Bazie Pielgrzymki.

Prosimy również tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania o wsparcie modlitewne, oraz napisanie intencji i pozostawienie ich w zakrystii. W tych intencjach Pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi na Jasną Górę. Przebieg Pielgrzymki możemy śledzić od drugiego dnia na stronie internetowej pielgrzymki, łącząc się duchowo z tymi którzy za nas i naszą parafię będą się modlić.

Intencje modlitewne dla róż:

1. o bezpieczne wakacje, wyjazdy urlopowe i odpoczynek domowy naszych parafian
  2. o dobre urodzaje i zachowanie ich od klęsk żywiołowych

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Łęk prawa strona od r. Olesków do r. Szlachetków.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  384, 330, 238, 260 i 203.