Kalendarz liturgiczny. We wtorek przypada wspomnienie św. Wacława. W środę święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

Nabożeństwa różańcowe. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. W kościele nabożeństwa będą po Mszy wieczornej o 18.30, a w kaplicy codziennie o g. 17.00. W niedzielę różaniec będzie o 17.30 w kościele, a w kaplicy o 15.30. Z racji pierwszego piątku prosimy o prowadzenie różańca w piątek przez straż honorową.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

I piątek miesiąca. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 17.00 oraz w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź będzie od g. 15.30 w piątek. Do chorych udamy się we czwartek od 15.00 i sobotę od 8.30. Spotkanie członków Straży Honorowej będzie w piątek po wieczornym nabożeństwie.

W przyszłą sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. Z kolei wieczorna Msza św. będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu MB. Na tę Mszę św.  zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Z racji miesiąca różańcowego nie będzie przed Mszą św. dodatkowego różańca. Po Mszy i nabożeństwie spotkanie zelatorów. W sobotę prosimy o prowadzenie różańca przez róże różańcowe.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. na plebani odbędzie się spotkanie rodziców z trójek klasowych dzieci klas trzecich.

Dzisiejsza niedziela po raz pierwszy przeżywana jest jako dzień modlitwy za młodzież. Warto pomodlić się dzisiaj w ramach modlitwy rodzinnej albo ofiarować czas niedzielnej adoracji NS w kościele, która jest w każdą niedzielę od g. 17.00 w intencji młodzieży naszej parafii. A jeśli ktoś chce wesprzeć finansowo duszpasterstwo młodzieży naszego dekanatu może to uczynić składając do puszek jakąś ofiarę.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Zasani prawa strona od r. Sławomira Hujdusa do r. Haliny Chlipały.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  36, 89, 101, 75 i 258.

Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Zofię Bodzak oraz Bronisławę Woźniak, które  odeszły do wieczności.