Jutro przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej. We czwartek NMP Różańcowej a w sobotę bł. Wincentego Kadłubka.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na Mszę św. o g. 18.00 i różaniec. Dzieci otrzymają w tym dniu poświęcone różańce

Z kolei młodzież kl. VIII zapraszamy we czwartek albo w piątek  - do wyboru - na nabożeństwo różańcowe i krótkie spotkanie w kościele, w czasie którego odbędą się zapisy do grup przygotowujących się do bierzmowania.

Bierzmowanie będzie w sobotę po Wielkanocy 23.04.2022 o g. 11.00. /wcześniej błędnie podano g. 18.00/

We wtorek o g. 19.30 w kościele dalszy ciąg katechez ks. Piotra o modlitwie.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. Składka do puszek przeznaczona będzie na dzieło III Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II - wspierające w wykształceniu zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na utrzymanie cmentarza czyli na wywóz śmieci w wysokości 30 zł. od każdej rodziny /małżeństwa/. Koszty wywozu śmieci są ogromne i przy prowadzonych inwestycjach w parafii trudno byłoby je udźwignąć bez tych ofiar. Pragnę też przypomnieć o tzw. Pokładnym czyli ofierze za 20 letnią dzierżawę miejsca – temat wykupu ostatniej, środkowej działki wciąż czeka na realizację z powodu skomplikowanych spraw formalnych. Może w końcu uda się i to załatwić.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i  jednorazowe – prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie właściwego miejsca i godziny odczytania. Wypominki składać można po Mszach św.

W minionym tygodniu przeprowadzono kolejny etap renowacji starego kościoła. Zostało zasadzonych wokół kościoła 10 lip gdyż w październiku mija termin pozwolenia konserwatorskiego. Wciąż czekamy na komisję z konserwatorem zabytków by móc rozpocząć prace przy schodach i kaplicy św. Józefa.

Intencje dla róż różańcowych na październik:

1. Za dzieci z klas III i młodzież z kl. VIII o dobre przygotowanie do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.
  2. O roztropność dla rządzących w podejmowaniu działań wobec toczonej wojny hybrydowej względem naszego kraju.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy kolejnych mieszkańców Zasani droga na Kamiennik od r. Stanisławy Zięby do r. Mieczysława Łabędzia oraz od r. Ireny Biel do r. Genowefy Moryc.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  249, 115, 170, 95 i 13.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Skóra i Jerzy Górka - /.../.