Intencje modlitewne dla róż różańcowych:

1. O godne i chrześcijańskie przeżycie adwentu i Świąt w rodzinach naszej parafii.
  2. O owoce trwającego synodu Kościoła

Jutro wspomnienie św. Mikołaja. We wtorek św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Od jutra na prośbę rodziców dzieci szkolnych roraty w Trzemeśni będą o g. 7.00, a w Porębie bez zmian.

Korzystajmy z okazji spowiedzi przedświątecznej – codziennie przed Mszą św. od 6.00 i popołudniu od 17.30. W niedziele od 17.00.

We środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą jak w niedzielę. Na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają od rodziców poświęcone medaliki MB. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 16.30.

We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się zaległa katecheza ks. Piotra o modlitwie. W piątek o g. 19.30 na plebani będzie comiesięczne spotkanie kręgu biblijnego.

We czwartek lub do wyboru w piątek o 18.30 odbędą się spotkania młodzieży kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania - spotkania odwołane i przełożone na przyszły tydzień

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny. Ofiarami wspieramy dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

Trwa akcja „Paczki św. Klemensa”. Wszystkich darczyńców prosimy o składanie w zakrystii niepsujące się produkty żywnościowe i chemię gospodarczą do 13 XII. Z tych produktów przygotowane zostaną paczki świąteczne. Można również wesprzeć akcję datkiem finansowym przesłanym na konto parafii z dopiskiem „Paczka św. Klemensa”.

W niedzielę za tydzień wspólnota oazowa z naszej parafii zaprasza do udziału w akcji „Blacha dla Blachnickiego”. Po Mszach Świętych będą prowadzić kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Kenii. W ten sposób pragną uczcić 100- lecie urodzin założyciela oaz Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i włączyć się w dzieła misyjne Kościoła.

Uniwersytet JPII ogłasza nabór chętnych na podyplomowe studia katechetyczne. Rekrutacja trwać będzie do 15.02.2022 a zajęcia w soboty trwać będą 4 semestry. Podobną ofertę Uniwersytet kieruje dla nauczycieli chcących uczyć również religii.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" serdecznie zaprasza parafian do udziału w VIII Konkursie na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Gwiazdę Kolędniczą pod patronatem Burmistrza Myślenic.  Rozstrzygnięcie konkursu 9 stycznia 2022 roku w formie online. Wszystkie prace będą nagrodzone i przyznana zostanie również nagroda publiczności. Więcej informacji w regulaminie na stronie fejsbukowej sołectwa Łęki"

Bóg zapłać mieszkańcom Gogoli za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców z Trzemeśni Zakościela I cz.

Poręba. Dziękujemy rodzinom za dyżur sprzątania kościoła. Na kolejną tydzień prosimy rodziny z domów 376, 175, 241, 214 i 246.

We wtorek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Kaplicy w Porębie. Wielkie Bóg zapłać Kółku Rolniczemu w Porębie za ufundowanie paczek mikołajowych dla ministrantów i scholii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Chraścik, Helena Gogól i Maria Olesek.