IV Niedziela Adwentu - 19.12.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek ostatnie roraty o g. 7.00 a w Porębie o g. 8.30. Od poniedziałku do piątku również będzie okazja do spowiedzi od 6.00 przed roratami oraz przed wieczorną Mszą św. We środę okazja do spowiedzi będzie od g. 16.00.

W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. ks. Piotr wygłosi kolejną konferencję o modlitwie.

Wieczorem w piątek zgromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej. Powinna ona zachować swój religijny charakter czyli na stole powinny znajdować się zapalone świece i krzyż oraz księga Pisma Św.. Wigilia powinna rozpocząć się modlitwą i odczytaniem Pisma Św. o narodzeniu PJ, a zakończyć wspólnym śpiewem kolęd. O północy odprawiona zostanie uroczysta Msza św. tzw. Pasterka. Poprzedzi ją o 23.30 jutrznia. W Porębie Pasterka będzie o g. 22.30.

W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia a w niedzielę drugi dzień Świąt i Uroczystość św. Szczepana. W tym też dniu będzie tradycyjne poświęcenie owsa na pamiątkę ukamienowania św. Szczepana. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia, z Bożego Narodzenia na tzw. świętopietrze a z 26.12 na Uniwersytet JPII w Krakowie. Prosimy o uświetnienie – jak co roku - liturgii tych jednych z najważniejszych świąt. W niedzielę dodatkowa msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

W minionym tygodniu grupa charytatywna przygotowała i rozwiozła ponad 30 paczek w ramach pomocy „Paczka św. Klemensa”. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym można było przygotować tyle obfitych w dary paczek świątecznych. Wielkie Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom za zapał, poświęcony czas i włożone serce. Również obdarowane rodziny przekazują serdeczne Bóg zapłać za pamięć i prezenty.

Z kolei wspólnota oazowa naszej parafii pragnie serdecznie podziękować za udał w świątecznym kiermaszu ciast „Blacha dla Blachnickiego”. Dzięki ofiarności parafian zebrano 3 250 zł, które wpłacono na rzecz budowy studni w Kenii. Wszystkim którzy upiekli ciasta, pomogli przygotować paczuszki i zakupili nasze słodkości serdeczne Bóg zapłać.

Od wigilii na stronie ITv-Myślenice można oglądnąć zamieszczony film pt. Droga do świętości przedstawiający świątynie naszego dekanatu w tym i naszej parafii.

W Święto Trzech Króli  6 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele tradycyjny festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Bliższe informacje jak również zapisy dzieci na festiwal w zakrystii i u ks. Piotra do niedzieli 2 stycznia.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać trud sprzątania kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty mieszkańcom Zakościela. W najbliższy piątek prosimy parafian z Trzemeśni droga na Zasań. Sprzątanie to będzie o g. 8.00.

 

Poręba. Bóg zapłać za trud sprzątania kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami:  182, 205, 4, 112 i 224.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Irzyk.

 

  Od poniedziałku 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska, której pełny plan będzie umieszczony w najbliższych dniach w internecie.

 

Poniedziałek 27.12

od g.9.00 – Zasań: od rodziny Kuchniów do rodziny Malinów /Zasań 112/

Wtorek 28.12

od g. 9.00 – Zasań: od rodziny Mochelów do rodziny Trzepaczów wraz z r. Podsiadłów

Środa 29.12

od g.9.00 – Zasań: od r. Jaśkowców do r. Hujdusów oraz r. Żabów, Głąbów, Jasków i Żądłów

Czwartek 30.12

od g.9.00 – Zasań: od r. Gogólów i Kaźmierskich do r. Cienkoszów

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni