We wtorek obchodzimy uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. We środę wspomnienie św. Floriana, we czwartek św. Stanisława Kazimierczyka a w piątek święto św. apostołów Filipa i Jakuba

Dzisiaj o g. 17.30 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będą w tygodniu o g. 18.30,  a w niedzielę i święta o g. 17.30. W Porębie nabożeństwa majowe będą w niedzielę i święta o 15.30, a w tygodniu po Mszy popołudniowej. Starajmy się uczestniczyć w majówkach ku czci Matki Bożej zarówno w kościele jak i przy licznych kapliczkach.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie dodatkowo we czwartek i piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w piątek od 15.30. Z wizytą do chorych udamy się we czwartek od 14.00 i w sobotę od 8.30. Odprawione zostaną również nabożeństwa pierwszopiatkowe i pierwszosobotnie wraz ze spotkaniami grup. W sobotę poranna Msza św. arcybractwa po łacinie a na 18.00 zapraszamy rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą różaniec fatimski.

Intencje modlitewne róż różańcowych: za dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowaną. Druga o pokój na Ukrainie.

W tym tygodniu odbędą się spotkania dzieci pierwszokomunujnych – w poniedziałek o g. 17.00 dla wszystkich próba śpiewu. W sobotę o g. 11.00 dla IIIa i Zasani a o g. 12.00 dla IIIb i Poręby.

W przyszłą niedzielę o g. 9.00 odprawiana zostanie Msza św. w intencji wszystkich strażaków naszej parafii z racji patronalnego święta św. Floriana. W Porębie Msza w tej intencji będzie o g. 10.30.

We czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie ks. Piotr zaprasza na drugą część katechezy o kulcie Bożego Miłosierdzia. A w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na drugą część Nabożeństwa Drogi Miłosierdzia.

Sprzątanie: Dziękujemy rodzinom za dyżur sprzątania kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy rodziny z drogi na Bulinę od r. Mistarzów do końca.

Poręba: dziękujemy tym rodzinom, które sprzątały kaplicę na dzisiejszy dzień. W kolejnym tygodniu prosimy rodziny z domów: 15,180, 171, 209, 102.