IV Niedziela Wielkanocna - 8.05.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania dzieci przed uroczystością I Komunii św.: w poniedziałek i czwartek o g. 16.30 kl. IIIb i Poręba a we wtorek i piątek o g. 16.30 kl. IIIa i Zasań. W sobotę dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św.: w Porębie o g. 9.00, w Trzemeśni kl. IIIa i Zasań o g. 10.00, a IIIb o g. 11.00. Rodziny prosimy o korzystanie ze spowiedzi się przez cały tydzień przed Mszami św.. Dodatkowo będzie też spowiedź w sobotę od g. 17.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii św. na Mszach o g. 9.30 i 12.00. Ze względu na komunię będą odprawione dodatkowe Msze św.: o g. 8.00 oraz o g. 14.00. W Porębie Msza św. z g. 10.30 będzie odprawiona o g. 11.00.

Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV będzie w niedzielę 22 maja na Mszy św. o g. 12.00.

W najbliższą sobotę od g. 13.00 ks. Piotr uda się z wizytą do chorych.

 

Bóg zapłać rodzinom z rejonu drogi na Bulinę za wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

Poręba: Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W kolejny piątek prosimy rodziny z domów: 384, 330,

238,260, 203.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni