VI Niedziela Wielkanocna - 22.05.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy dni krzyżowe – codziennie o 6.30 będzie Msza św. z procesją wokół nowego kościoła i modlitwami o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.

Dzisiaj wspomnienie św. Rity – po majówce będzie obrzęd poświęcenia róż ku czci Patronki trudnych małżeństw. We wtorek wspomnienie MB Wspomożycielki Wiernych a w czwartek św. Filipa Nereusza.

W sobotę zapraszamy na parafialną fatimę – Nabożeństwo Pocieszenia. O g. 19.30 modlitwy do MB, o 20.00 Msza św. z procesją światła. W miarę możliwości zapraszamy dzieci z kl. III w strojach komunijnych.

W przyszłą niedziele przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ks. Piotr zaprasza do nowo tworzonej grupy dorosłych lektorów. Zachęcamy do podjęcia tej posługi zarówno panów, którzy byli w przeszłości lektorami, jak i tych, dla których będzie to nowe doświadczenie. Więcej informacji u ks. Piotra. Przy okazji zachęcamy także chłopców od II klasy do dołączenia do służby liturgicznej.

Kolejną katechezę o modlitwie ks. Piotr wygłosi we czwartek o 19.00.

W piątek o godzinie 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi światła. Nabożeństwo to ma przebieg analogiczny do Drogi Krzyżowej. Składa się z 14 stacji, przy których rozważać będziemy wydarzenia po zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Bardzo przepraszam, że tydzień temu dziękując strażakom za porządkowanie parkingów wymieniłem tylko strażaków z Trzemeśni a przecież strażacy z wszystkich jednostek – także z Buliny, Poręby i Zasani – solidarnie i z sercem przygotowali otoczenie kościoła do I Komunii św. dzieci. Jeszcze raz wszystkim Bóg zapłać.

 

Sprzątanie kościoła: Bóg zapłać za dyżur sprzątania kościoła rodzinom z Buliny i za ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę proszę parafian Bulina Górnej II część od r. Trzepaczów, Bulina 149 do r. Stanków, Bulina 218.

 

Poręba: Bóg zapłać za posprzątanie kaplicy na niedzielę mimo, że pomyliłem się w grafiku. W przyszły piątek prosimy mieszkańców domów: 197, 402, 155, 138, 125a.

Składka inwestycyjna w Porębie w przyszłą niedzielę.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni