Niedziela Trójcy Św. - 12.06.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie jak w niedzielę. W Porębie Msza św. będzie o g. 7.00 oraz o 16.00. Wcześniej w Porębie o 15.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o g. 9.00 i przejdzie tradycyjną trasą. Prosimy o udział poczty sztandarowe Straży, orkiestrę z Zasani, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami. Prosimy panie z róż różańcowych o niesienie świec a także osoby do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimów. Pamiętajmy o udekorowaniu domów. Procesja zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II. Prosimy o nieparkowanie samochodów w rejonie schodów starego kościoła. Jak co roku liczymy na zabezpieczenie trasy przez strażaków z OSP naszej parafii.

Procesje wokół kościoła będą przez całą oktawę Bożego Ciała o g. 18.30 po Mszy. Podobnie w  Porębie po Mszy św. czyli ok. 17.00.  

 

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Piotr wygłosi kolejną katechezę o modlitwie.

 

Dziękujemy parafianom z Buliny za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę prosimy rodziny z Łęk lewa strona od p. Makselon do p. Ulman.

 

Poręba. Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy parafian zamieszkałych w domach 108, 56, 208, 78.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni