Kalendarz liturgiczny: Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Zgodnie ze starą tradycją po każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety kwiatów i ziół ku czci MB Zielnej. We środę wspomnienie św. Jacka.

W dniach 3 – 4 sierpnia odbył się V rajd szlakami ks. Piotra Wykurza. Pod przewodnictwem ks. Piotra Piekarta udział wzięło 30 uczestników. Podziękowania za zorganizowanie i ufundowanie tego rajdu składamy dla Kółka Rolniczego w Porębie. Dziękujemy również Pani Marii Cepak, która jak co roku przygotowała ciepłe potrawy oraz dziękujemy Pani Idze Leśniewskiej za przygotowanie i organizację tego rajdu.

Grupa pątnicza z Trzemeśni wraz z orkiestrą dętą z Zasani wyruszy z modlitwą na dróżki kalwaryjskie 19 i 20 sierpnia tj. w najbliższy piątek i sobotę. Początek o g. 7.00 na placu rajskim. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

             W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za trzy lata posługi kapłańskiej ks. Piotra Piekarta w naszej parafii, który decyzją Ks. Metropolity z dniem 25.08.2022 został skierowany do parafii św. Kingi w Krakowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

             Również w przyszłą niedzielę kazania wygłosi do nas dawny rodak ks. Józef Klatka. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jego posługę misyjną na Madagaskarze.

Wiceminister sprawiedliwości Pan Michał Wójcik zaprasza na spotkanie z mieszkańcami Ziemi Myślenickiej, które odbędzie się w dniu 19.08.2022r o godzinie 1730 w Domu Katolickim ks. Prałata Józefa Bylicy przy ul. 3go maja.  Tematem spotkania będzie bieżąca sytuacja społeczno-polityczna i przedstawienie projektu  ustawy „O ochronie praw Chrześcijan”.

W świetlicy przy Ośrodku Zdrowia w Trzemeśni przez  trzy kolejne niedziele od 800 do 1200 i w czwartki od 1730 do 1900 będą prowadzone zapisy na pieszą Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 10-11 września 2022r.  Przy okazji tych zapisów będą również zbierane podpisy pod poparciem projektu ustawy o ochronie praw chrześcijan. Do poparcia tej ustawy na liście konieczny jest dowód osobisty.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę proszę parafian z Łęk prawa strona od r. Światłoniów do r. Ćwierzów.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  71, 61, 405, 222, 164.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Sarat