Kalendarz liturgiczny. Dzisiaj obchodzimy uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji, a szczególnie studentów, profesorów i nauczycieli. Od jutra rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw w intencji misji. W poniedziałek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, a we wtorek bł. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich w ten dzień na Mszę wieczorną i modlitwę różańcową. We środę Msza św. nowennowa i różaniec ku czci Matki Bożej Pocieszenia w zgłoszonych intencjach.

Nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe szczególnie tych, którym nie udało się jeszcze włączyć w te modlitwę do Matki Bożej.

W tym tygodniu w piątek i sobotę udamy się z wizytą do chorych z racji I piątku w listopadzie.

Wypominki. Po Mszach św. i w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Można przy wyjściach z kościoła zabrać sobie odpowiednie druczki.

Bierzmowanie. W najbliższym tygodniu zapraszamy we wtorek o 18.00 kl. IIIa gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem. Klasę IIIb w czwartek o 18.00, a klasę IIIc również w czwartek o 19.00. Wszystkie spotkania odbędą się w sali na plebani.

Kropielnice. Wczoraj zamontowane zostały kamienne kropielnice przy głównym i bocznym wejściu do kościoła. Wchodząc do budynku kościoła powinniśmy się pobożnie przeżegnać wodą święconą na pamiątkę sakramentu chrztu i naszego wejścia do wspólnoty Kościoła. Dziękuję ofiarodawcom, dzięki którym kolejny sakralny element wzbogacił naszą świątynię. Pozostałe dwie kropielnice będą zainstalowane w dalszej przyszłości na miarę pozyskanych środków.

Bóg zapłać za złożone ofiary w czasie ostatnich dodatkowych składek. Na pomoc chrześcijanom w Syrii złożono 1953,56 zł i 12 Euro. Na Dzieło III Tysiąclecia - 2333,70 i 10 Euro.

Rada Budowy. Dzisiaj o 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Budowy Kościoła.

W przyszłą niedzielę nastąpi przesunięcie czasu o jedną godzinę wstecz dlatego pamiętajmy o właściwych godzinach Mszy św.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim za sprzątanie kościoła w minioną sobotę. Dziękuję za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę proszę mieszkańców Bulina Górna II część od p. Trzepacz, Bulina 149 do p. Stanek, Bulina 218.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 90, 93, 39, 60, 121, 85, 237.

Informacja o wyborze projektu renowacji kaplicy i zaplanowanych pracach.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Skóra – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.