XXXIV Niedziela Chrystusa Króla

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro przypada wspomnienie ofiarowania NMP, we wtorek św. Cecylii a w piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

We środę uroczystość św. Klemensa – głównego patrona Parafii. Msze św. odpustowe sprawowane będą w nowym kościele tak jak w niedzielę. Suma odpustowa będzie o g. 18.00.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy adwent, który ma nas religijnie przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie będą codziennie w tygodniu o g. 7.00 w kościele. W czasie adwentu nie będzie Mszy św. o g. 6.30 w tygodniu. W Porębie roraty będą o g. 16.30, a w sobotę o g. 8.30.

W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: do wyboru we wtorek o g. 18.30 lub w piątek o g. 18.30.

W piątek został zamontowany w starym kościele odrestaurowany prawy ołtarz św. Antoniego wraz z odnowionymi obrazami. Bóg zapłać  wszystkim ofiarodawcom.

Paczka Św. Klemensa: Jak w latach poprzednich zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną „Paczka Św. Klemensa”. W najbliższą środę na stronie internetowej parafii i w gablotach z ogłoszeniami zostaną umieszczone opisy pakietów, które będą odpowiedzią na realną i konieczną pomoc najbardziej potrzebujących. Poza pomocą w organizowaniu pakietów dla konkretnych rodzin można także składać ofiary na ten cel - w przypadku przelewu na konto parafialne, prosimy o dopisanie w tytule „Paczka Św. Klemensa”. Istnieje również możliwość przynoszenia produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do zakrystii. Już teraz dziękujemy za chęć niesienia pomocy i świadectwo czynnego miłosierdzia.

 

 

Bóg zapłać mieszkańcom Brzegu za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Waloski.

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy tym osobom, które przyszły w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami:  281, 267, 43, 193, 189.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Krawczyk z Zasani

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni