Wizyta duszpasterska do 9.01.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

WIZYTA DUSZPASTERSKA:

 

Poniedziałek 2.01:

od 11.00 – Bulina Grn.: od r. Kościelniaków do r. Trzepaczów /149/

od 9.00 – Trzemeśnia, droga na Kamiennik: od r. Meslemów do r. Srembaczów oraz r. Dudów, Pasiowców i Podmokłych

 

Wtorek 3.01:

od 15.00 – Bulina Dln.: od r. Królów do r. Górków

od 14.00 - Zasań - droga na Kamiennik lewa strona od r. Moryców do p. Łabędziów oraz r. Ziębów i Orzechowskich

 

Środa 4.01:

od 9.00 – Poręba Grn.: od r. Burkatów do r. Hajduków

od 14.00 – Zasań: od r. Bednarczyków do r. Zabłockich

 

Czwartek 5.01:

od 15.00 – Łęki: od r. Młynarczyków /nr 31/ do r. Oników

od 14.00 – Zasań: od r. Gogólów i Kaźmierskich do r. Cienkoszów

 

Piątek 6.01:

- uroczystość Objawienia Pańskiego

Sobota 7.01:

od 9.00 – Łęki: od r. Płachtów do r. Bałów

od 9.00 – Radlanki, od r. Krupów do r. Bielów

 

Poniedziałek 9.01:

od 11.00 – Bulina Grn.: od r. Czajkowskich i Dojków do r. Kęsków

odwołane od 9.00 – Trzemeśnia, droga na Bulinę: od r. Płatków do r. Sudrów - odwołane

 

 

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni