II N.Zwykła - 15.01.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek wspomnienie św. Antoniego, we czwartek św. Józefa Pelczara, a w sobotę św. Agnieszki. W tym tygodniu rozpoczyna się kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

W piątek – trzeci miesiąca – przed wieczorną Mszą św. odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Oaza w Trzemeśni zaprasza na spektakl jasełkowy pt. "Błogosławiona noc", który odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 stycznia 2023 roku o godzinie 14:00 w dużej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Trzemeśni. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o dyżuru parafian z Trzemeśni Radlanki Dolne od r. Krupów do rodziny Krzystków.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 23. 185, 343, 428 i 240.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Woźniak – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

Wizyta duszpasterska:

(Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.)

 

Poniedziałek 16.01:

od 9.00 – Trzemeśnia Morycówka, Botkówka i Macioski: od r. Jaśkowców do r. Woźniaków

od 11.30 – Trzemeśnia Krupówka: od r. Skórów /222/ do r. Skórów /472/

 

Wtorek 17.01

Od 14.00 – Trzemeśnia Brzeg: od r. Dudzików oraz droga na Brzeg: do r. Niepsujów

Od 17.30 – Trzemeśnia Krupówka: od r. Skórów /600/ do r. Skórów /361/

+++ błędnie zapowiadałem w ogłoszeniach, że od 15.00 +++

 

 

Środa 18.01:

od 9.00 – Poręba Dln.: od r. Wójtowców do r. Janiów z drogą na kurniki

 

Czwartek

Piątek

Sobota 21.01

od 9.00 – Trzemeśnia Zakościele: od r. Janczaków i Niepsujów do r. Górków

od 9.00 - Poręba Dolna: od r. Wincenciaków do r. Rysiów

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni