Kalendarz liturgiczny. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Kościół kończy obchody Roku Wiary. Przed błogosławieństwem dokonamy aktu zawierzenia naszej parafii i naszych rodzin Chrystusowi, Królowi wszechświata. W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła i zakończenie roku kościelnego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Już teraz zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie, które w nowym kościele będą odprawiane o g. 7.00 a w Porębie o 15.30. Prosimy, aby rodzice pomogli dzieciom przygotować roratnie lampiony.

Nowenna. W środę Msza św. w zgłoszonych intencjach wspólnych i nowenna do MB Pocieszenia.

Odpust ku czci św. Klemensa. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać uczestnikom wczorajszego odpustu parafialnego – sumiście ks. dr Piotrowi Gąsiorowi, rodakom – ks. prof. Józefowi i ks. Kazimierzowi, chórowi parafialnemu, orkiestrze z Zasani, pocztom sztandarowym straży pożarnej z Trzemeśni, Zasani, Buliny i Poręby. Dziękuję Różom Różańcowym, Straży Serca PJ, Arcybractwu MB Pocieszenia i Apostolstwu MB Patronki Dobrej Śmierci - wszystkim niosącym feretrony oraz świece. Dziękuję młodzieży oazowej, scholi dziecięcej oraz asyście ministrantów i lektorów. Dziękuję również panu organiście i panu kościelnemu za przygotowanie liturgii a także paniom za przygotowanie odpustowego obiadu.

Droga na Zakościele. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Zakościela o pomoc przy zrobieniu chodnika od parkingu w kierunku lasu, abyście nie musieli chodzić po błocie do kościoła. Trzeba rozsypać kamień i ułożyć płytki. Proponuję najbliższą sobotę, ale termin można umówić z panem kościelnym Michałem Tułaczem.

Filipiny. Dzisiaj przed kościołem ministranci zbierają do puszek ofiary dla dotkniętych kataklizmem Filipińczyków, a za tydzień – również ofiarą do puszek – wspierać będziemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za sprzątanie kościoła w ostatnim czasie i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę proszę parafian z tym razem z rejonu Łęki, lewa strona od p. Makselon do p. Ulman.

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 21, 251, 269, 256, 240.