Kalendarz liturgiczny. W środę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną z nowenną MB Pocieszenia i litanią do św. Józefa.

Droga Krzyżowa w piątek o g. 16.15 dla dzieci. Dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży o 19.30. W Porębie Droga Krzyżowa w piątek o 16.00. W niedzielę Gorzkie Żale o g. 16.15. W Porębie Gorzkie Żale zaraz po Mszy św. odprawianej o 10.15.

Po Gorzkich Żalach w Trzemeśni będzie możliwość ucałowania relikwii Krzyża św. – dzisiaj relikwie mogą uczcić mieszkańcy Łęk.

Składka inwestycyjna. W minioną niedzielę w ramach pierwszej kwartalnej składki inwestycyjnej zebrano 14  562 zł w 114 kopertach i w bezpośredniej ofierze na tacę. Pieniądze te zostały przeznaczone na pokrycie dużej części kosztów związanych ze zrobieniem świetlików i rozplantowaniu ziemi przy ścianach świątyni. Za jakiś czas będzie jeszcze rozplantowana ziemia ogrodnicza. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć się jeszcze do tej składki można to oczywiście uczynić w dowolnym momencie. Są również sponsorzy na trzy witraże – koszt jednego witrażu został wyceniony na 17 tys. zł /projekt i wykonanie/. Cena aktualna jest na rok 2014. Przy drzwiach wejściowych założone zostały samozamykacze. Aby ich nie uszkodzić nie należy siłą domykać drzwi. Drzwi same się zamkną.

Pielgrzymka. Ks. Jakub przyjmuje zapisy na pielgrzymkę do Wilna, która odbędzie się od 17 do 20 maja. Zapisy trwają do końca marca.

Dzisiaj można złożyć datek do puszek przy kościele na rzecz polskich misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Ad gentes”.

Apel strażaków.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza i środki czystości. W kolejną sobotę proszę parafian z Zasani prawa od p. Stanisława Żaba do p. Agnieszki Jasek.

Poręba

W najbliższych dniach członkowie Rady Renowacji Kaplicy przejdą po pierwszej w tym roku kwartalnej kweście.

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 36, 258, 89, 101, 75.