Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będziemy mogli podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tradycyjnie w środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną z nowenną MB Pocieszenia.

Zachęcamy do uczestniczenia w wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Pomagają one przeżyć czas Wielkiego Postu w sposób religijny przygotowując nas do Świąt Wielkanocnych. Po dzisiejszych Gorzkich Żalach relikwie Krzyża św. będą mogli uczcić mieszkańcy Zasani.

Do najnowszego numerem Gościa Niedzielnego jest dołączona książka pt. Pasja, zawierająca spisane wizje męki Pańskiej Katarzyny Emmerich. Cena gazety wynosi 6 zł.. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Minimalna ofiara 6 zł przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.

Dzisiaj po Mszach św. strażacy zbierają datki na zakup nowego wozu bojowego po tym jak spłonął ich stary, wysłużony wóz w czasie akcji gaszenia pożaru. Wspomóżmy – na ile kto może – starania o nowy samochód.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza i środki czystości. W kolejną sobotę proszę parafian z Zasani prawa strona od p. Grażyny Biel do p. Stanisława Jaśkowiec.

Poręba

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 249, 115, 71, 170, 222.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Maria Piekarz, Józefa Malina i Maria Dziadkowiec – wieczny odpoczynek racz im dać Panie!