Kalendarz liturgiczny. Jutro obchodzimy święto św. Bartłomieja apostoła, w środę uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna a w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy coroczny parafialny odpust ku czci MB Pocieszenia. O g. 12.00 odprawiona zostanie suma odpustowa przez o. Amadeusza Irzyka, który w tym roku świętuje 25-lecie kapłaństwa, oraz przez ks. Kazimierza Lenarta obchodzącego 50-lecie kapłaństwa. Kazanie odpustowe wygłosi ks. prałat Piotr Sieja z Osieczan. Proszę o uświetnienie uroczystości przez chór parafialny, orkiestrę z Zasani, poczty sztandarowe straży, osoby niosące sztandary i feretrony, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych i dzieci do sypania kwiatków. Uroczystości odpustowe rozpoczną się wieczorem dzień wcześniej Nabożeństwem Pocieszenia – w sobotę o 19.30 będzie koronka, o 20.00 Msza św. i procesja światła wokół kościoła. Zakończeniem odpustu będą nieszpory maryjne w niedzielę o g. 17.30. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie przed każdą Mszą św. w tygodniu.

Zwracam się do wszystkich z prośbą, aby wieńce pogrzebowe nie wrzucać do kontenera tylko zostawiać je obok. Proszę również nie zostawiać śmieci na górze cmentarza, bo utrudnia to utrzymanie porządku. Chciałbym też przypomnieć, że kontener służy do wyrzucania zużytych lampionów i innych śmieci pochodzących z nagrobków, a nie do pozbywania się śmieci domowych czy remontowych. Takie śmieci można legalnie i bezpłatnie wywieźć na śmietnisko miejskie. Osoby, które wyrzucają domowe śmieci do cmentarnego kontenera postępują po prostu nieuczciwie.

Bóg zapłać rodzinom z Radlanek Dln. za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszły piątek proszę parafian z Trzemeśni Pańskie i Markówka.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 402, 33, 138, 155, 125a.

Polećmy Bożemu miłosierdziu śp. Marię Pawlikowską z Buliny, która odeszła do wieczności.