Jutro 23.11 obchodzić będziemy odpust ku czci św. Klemensa - patrona naszej parafii. Msze św. będą odprawiane w starym kościele o g. 7.00, 9.00 i 12.00. Suma odpustowa będzie o g. 17.00 zakończona wystawieniem Najświętszego sakramentu i oddaniem czci relikwiom św. Klemensa. Kazania wygłosi gwardian Bernardynów z Przeworska o. Marceli Gęśla, skąd otrzymaliśmy od o. Amadeusza relikwie patrona naszej parafii.

We wtorek wspomnienie św. męczenników koreańskich, w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy adwent, który ma nas religijnie przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie będą codziennie o g. 7.00 w kościele oraz o 15.30 w Porębie z wyjątkiem niedzieli.

Po raz pierwszy ruszyła w naszej parafii akcja charytatywna "Paczka św. Klemensa". Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się opisy rodzin w trudnej sytuacji oraz instrukcja jak można dla nich przygotować paczkę. Akcja trwa od tygodnia a dopiero 5 rodzin zostało wybranych przez darczyńców. Dlatego zwracamy się do wszystkich którym nie jest obojętny los drugiego człowieka o włączenie się w tą konkretną pomoc przez wybranie rodziny i przygotowanie paczki razem z rodziną, sąsiadami, szkołą czy zakładem pracy. Finał akcji i zawiezienie paczek będzie w sobotę 12 grudnia tak, aby obdarowani mogli przygotować z otrzymanych darów Święta Bożego Narodzenia. Bliższych informacji może udzielić ks Jakub lub wolontariusze, którzy odwiedzili te rodziny.

W domach naszej parafii trwa peregrynacja symboli Ikony MB – symbolu Światowych Dni Młodzieży. Aby ta peregrynacja mogła zakończyć się w 2016 r. przygotowaliśmy kilka dodatkowych ikon. Będą one wędrować w każdym rejonie naszej parafii. Dlatego też proszę o zabranie Ikony mieszkańców Trzemeśni Morycówka od r. Jaśkowców do r. Woźniaków. Mieszkańców Zasani od r. Kuchnia do r. Zabłockich. Mieszkańców Łęk od Skałków do r. Cienkoszów. Po zakończeniu trasy prosimy o przyniesienie Ikony, aby można było ogłosić następny odcinek peregrynacji. Do każdej Ikony dołączony jest informator z modlitwami oraz księga pamiątkowa, w której zapisujemy modlitwy zawierzenia rodziny.

Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom za złożone datki na budowę organów do naszego kościoła. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. czyli o g. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej.

W najbliższy piątek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego w sali na plebani.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni droga na Bulinę II część od r. Mistarz do końca.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 147, 147a, 72, 164, 159.