Dzisiejsza niedziela Trójcy Świętej zapisuje się w historii naszej parafii ważnym wydarzeniem – po odbiorze instrumentu przez Komisję Muzyki Kościelnej po raz pierwszy oficjalnie zabrzmiały organy w naszym nowym kościele. Pan organista Tomasz Chorzalski wykonał po Ewangelii improwizację na temat Trójcy Świętej. Również po Mszy św. będzie można posłuchać brzmienia tego wysokiej klasy nowego instrumentu.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Msza św. z godz. 9.00 przesunięta będzie na g. 9.30. Próby dla dzieci będą we wtorek, środę i piątek o g. 16.30.

Spowiedź św. dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00 w Trzemeśni i o godz. 10.30 w Porębie. Prosimy, aby rodzice i rodziny korzystały ze spowiedzi w ciągu całego tygodnia przed lub po Mszach św.

Nabożeństwo popołudniowe w dzień Pierwszej Komunii św. połączone z majówką i odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. w będzie w Trzemeśni o godz. 16.00.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie jak w niedzielę. W Porębie Msza św. będzie o g. 7.00 oraz o 16.00. Wcześniej o 15.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o g. 9.00 i przejdzie tradycyjną trasą. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy  poczty sztandarowe Straży, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimów, orkiestrę strażacką z Zasani. Pamiętajmy o udekorowaniu domów. Procesje wokół kościoła będą przez całą oktawę Bożego Ciała o g. 18.30 po Mszy. Podobnie w  Porębie po Mszy św. czyli ok. 17.00.

W najbliższą sobotę – ostatnią miesiąca – zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Pocieszenia. O g. 19.30 będzie koronka i litania loretańska. O 20.00 uroczysta Msza św. ku czci MB, a po niej procesja światła wokół kościoła. W tym dniu nie będzie procesji po Mszy o g. 18.00.

Dziękujemy parafianom z Zarzecza za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Poręba. Dziękuję za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych w Porębie 384, 330, 238, 260, 171 oraz rodziców dzieci I-komunijnych.