Kalendarz liturgiczny. Kończy się miesiąc maj – od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w białym tygodniu na Mszę św. o 18.00 i czerwcówkę. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – po procesji będzie obrzęd błogosławieństwa dzieci.

Dzisiaj popołudniu dzieci szczególnie z rodzicami chrzestnymi przyjdą na godz. 16.00 na nabożeństwo majowe połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

Pragnę podziękować ks. Jakubowi za profesjonalne przygotowanie liturgiczne dzieci naszej Parafii do uroczystości I spowiedzi i Komunii św. Wam, Rodzice, wyrażam wdzięczność za troskę o wychowanie religijne waszych dzieci oraz za złożony dar ofiarny na krzyż adoracyjny do Trzemeśni i świąteczny ornat do Poręby. Dziękuję także za trud dokładnego posprzątania nowego i starego  kościoła jak i kaplicy w Porębie, za uporządkowanie otoczenia Kościoła i rozplantowanie ziemi. Dziękuję p. Katarzynie Zelek za  wymagającą tyle trudu dekorację świątyni. To podziękowanie składam na ręce komitetu rodziców dzieci: p. Katarzynie Majka, Joannie Firek, Ewelinie Gogól, Angelice Jaśkowiec. Komitet przez kilka miesięcy tak ofiarnie trudził się nad koordynacją przygotowań do dzisiejszej uroczystości. Wszystkim Bóg zapłać.

W sobotę o g. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Jana Szkodonia. Przygotowanie przed bierzmowaniem będzie we wtorek o g. 16.30 oraz w czwartek o g. 18.00. Spowiedź dla młodzieży będzie w piątek od g. 17.00. Spowiadamy również przez cały tydzień przed Mszami św.

Z kolei w niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. Dzieci z klas IV będą miały próbę przed rocznicą we środę o g. 16.30, a do spowiedzi pójdą we czwartek od 17.00.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie  w czwartek i piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w I piątek od 15.30 do 16.30. Z wizytą do chorych udamy się w piątek i sobotę. W pierwszy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca PJ – w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo wynagradzające do Serca P. Jezusa wraz z procesją wokół kościoła będzie po wieczornej Mszy św. a po nim spotkanie Straży Honorowej.

W sobotę uroczystość Niepokalanego Serca MB. Msza św. o 6.30 dla członków Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim, a wieczorem Msza wynagradzająca Sercu MB za grzechy świata.

W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi do nas nasz rodak, ks. Zbigniew Skóra pracujący na misjach w Boliwii. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jak co roku jego pracę duszpasterską.

W następną niedzielę nie będzie Mszy św. chrzcielnej o g. 14.00. Chrzty będą niedzielę później czyli 12.06.

W przyszłym tygodniu prosimy o dyżur sprzątania kościoła rodziców i młodzież – kandydatów do bierzmowania.

Poręba.  W najbliższym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych w Porębie 211, 35, 197, 375, 226.

Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Józefa Tomerę, który odszedł do wieczności w minionym tygodniu.

Prosimy kolejne rodziny o przyjęcie ikony MB Patronki Światowych Dni Młodzieży – Zasań, droga na Kamiennik od r. Moryców oraz druga ikona – Trzemeśnia, droga na Kamiennik od r. Meslem.

Zwracam się do Księdza z prośbą o pomoc z nagłośnieniu akcji jaką organizuję

W Centrum Handlowym Stara Cegielnia w Myślenicach oraz w Markecie Jan w Dobczycach odbędzie się rejestracja Dawców Szpiku Kostnego.

W piątek 3 czerwca w godzinach 15-19, w sobotę 4 czerwca w godzinach 9-15.