Kalendarz liturgiczny. We czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, we sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od 17.00 a w Porębie od 15.30. W czwartek wieczorem Godzina Święta, a w piątek nabożeństwo do Serca PJ, po którym będzie spotkanie Straży Honorowej. W sobotę wieczorna Msza św. wynagradzająca Sercu MB a po niej spotkanie zelatorów róż różańcowych. Do chorych ks. Proboszcz pojedzie w piątek i sobotę, a ks. Jakub dopiero we wrześniu.

W przyszłą sobotę Msza św. o g. 6.30 Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. Na wieczorną Mszę św. w sobotę zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka. Będzie udzielane specjalne, comiesięczne błogosławieństwo.

Dziś kulminacyjny punkt obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – Brzegach. Warto włączyć się w te wielkie chwile także przez uczestnictwo w transmisji telewizyjnej szczególnie Mszy św. o g. 10.00. Wczoraj nasi goście z Niemiec, Peru, Hiszpanii, Włoch, Nowej Zelandii i innych krajów obecnych w grupie niemieckiej z Koloni wyjechało do Krakowa po tygodniu pobytu wśród nas. Za tydzień będzie czas na szczegółowe podziękowania, ale już dziś pragnę podziękować za tak wspaniałą gościnę, jakiej udzieliliście pielgrzymom. Jesteśmy z ks. Jakubem dumni, że możemy być kapłanami w parafii tak gościnnych i serdecznych ludzi!

Rozpoczęliśmy transmisję internetową na żywo Mszy św. z naszego kościoła w każdą niedzielę i święto o g. 12.00. Skierowana jest ona dla ludzi chorych lub pracujących za granicą, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św..

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o g. 14.00.

Bóg zapłać rodzinom z Trzemeśni Zakościela za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę proszę parafian z Trzemeśni droga na Zasań.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 163, 167, 183, 181, 190.