Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystą chwilę poświęcenia i oddania na chwałę Bogu wybudowanych organów. Tego historycznego aktu dokona J.E. ks. Kardynał Stanisław Dziwisz na Mszy św. o g. 18.00. Homilię wygłosi ks. prałat Robert Tyrała, przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej. Wcześniej o g. 17.00 p. Tomasz Chorzalski zagra wspaniale zapowiadający się koncert organowy J.S.Bacha i Aleksandra Guilmanta. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach, aby Panu Bogu podziękować za to, że możemy się cieszyć z posiadania tak cennego instrumentu. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy wspierają to dzieło życzliwością, modlitwą i składanymi ofiarami.

Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo. We czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W przyszłą sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. W tym tygodniu 29 września mija 263 lata od powstania w naszej parafii tego Arcybractwa. W pierwszą sobotę miesiąca wieczorna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Na tę Mszę św. jak co miesiąc zapraszamy rodziców oczekujących potomstwa – będzie udzielane okolicznościowe błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym. Po Mszy św. spotkanie zelatorów róż różańcowych.

Od soboty 1 października nastąpi jesienno-zimowa zmiana godzin odprawiania Mszy wieczornych – w Trzemeśni będą o g. 17.00, a w Porębie o 15.30 zarówno w tygodniu jak i w niedzielę.

Nabożeństwa różańcowe. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W kościele nabożeństwa będą po Mszy wieczornej o 17.30, a w kaplicy codziennie o g. 16.00. W niedzielę różaniec będzie o 16.30 w kościele, a w kaplicy o 15.00.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

Do chorych ks. Jakub pojedzie w najbliższą sobotę, a ks. proboszcz za tydzień w piątek i sobotę.

W zakrystii są do nabycia wydane płyty z filmem DVD z pierwszego inauguracyjnego koncertu organowego jaki odbył się w czerwcu z udziałem greckiej artystki Ioanny Solomonidou. Warto posiadać taką niepowtarzalną pamiątkę z tego historycznego wydarzenia. Może być ona także pięknym prezentem. Ewentualny dochód ze składanych ofiar przeznaczony będzie oczywiście na spłatę poświęcanych dziś organów.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni rejon droga do Poręby od r. Jaroszów do r. Dąbrowskich.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  225, 187, 210, 119.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Górka – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.