Kalendarz liturgiczny. Jutro wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza, a w czwartek uroczystość św. Jana Kantego, patrona profesorów i studentów. W piątek bł. Jakuba Strzemię, a w sobotę św. Jana Pawła II.

Trwają nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach wieczornych o 17.30 /w Porębie o 16.00/, a w niedzielę przed Mszą wieczorną. W tym roku wyjątkowo mało dzieci i młodzieży przychodzi na różaniec, a przecież ta modlitwa do Matki Bożej ma ogromną moc ochrony przed złem i pokusami. Prosimy o zachętę i mobilizacje dzieci i młodzież do uczęszczania na nabożeństwa różańcowe.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składką z tego dnia wspieramy działalność misyjną Kościoła w krajach, gdzie ludzie nie znają jeszcze Ewangelii.

Dzisiaj odbędzie się spotkanie rady parafialnej w sali na plebanii o g. 20.00.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiary na utrzymanie cmentarza.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki składać można po Mszach św..

Dzisiaj, w godzinach kiedy 38 lat temu św. Jan Paweł II został wybrany papieżem, odprawiona zostanie uroczysta Msza św. ku jego czci o g. 17.00. Będzie ona połączona z koncertem „Pieśni Maryjne”. Artyści – Wiktoria Bisztyga i Marek Stefański - wykonają szereg utworów muzycznych w trakcie i po Mszy św..

Spotkanie kręgu biblijnego dla wszystkich zainteresowanych problematyką czytania i interpretacji  tekstów Pisma św. odbędzie się w najbliższy piątek o g. 19.00 na plebanii.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni od r.  Stalmachów do r. Faracików.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  376, 243, 105, 246, 175

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Gubała – polećmy ją Bożemu miłosierdziu.