Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Łucji, w środę św. Jana od Krzyża. Jesteśmy w połowie adwentu – zachęcamy wszystkich, a szczególnie młodzież do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy o g. 7.00 a w Porębie o g. 15.30.

W najbliższą sobotę 17 XII przeżywać będziemy dzień parafialnej spowiedzi – sakrament pokuty sprawowany będzie od g. 8.00 do 12.00 i od g. 14.00 do 18.00. W Porębie spowiedź będzie we piątek od g. 14.30 do 16.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę i ostatnie dni przed świętami. Ze względu na to, że będziemy wtedy spowiadać w innych parafiach okazja do spowiedzi w naszej parafii będzie niemożliwa. Ze względu na spowiedź przedświąteczną zmienią się godziny odprawiania wieczornych Mszy św.. W sobotę Msza św. wieczorna będzie o g. 18.00.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny.

W poniedziałek na wieczornej Mszy św. harcerze przyniosą do naszej świątyni Światełko Betlejemskie. Od przyszłej niedzieli będzie można zabrać je również do naszych domów.

Dzisiaj przy kościele jest prowadzony Świąteczny Kiermasz Dobroczynny organizowany przez wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicyjnego "BĄDŹMY RAZEM".

Wczoraj wiele rodzin naszej parafii przeżywało wielką radość z otrzymanej pomocy materialnej w ramach akcji Paczki św. Klemensa. Z wielu oczu płynęły łzy wzruszenia a słowa nie potrafiły wyrazić wdzięczności za otrzymaną pomoc. Wszyscy organizatorzy tej pięknej akcji oraz rodziny objęte pomocą gorąco dziękują wszystkim darczyńcom którzy przygotowali tak wspaniałe paczki oraz wszystkim którzy wsparli tą akcję w sposób finansowy przekazując pieniądze czy wpłacając na konto parafii. Niech Chrystus zrodzony w betlejemskim żłobie obdarza wszelkimi darami i łaskami a miłość miłosierna okazana bliźniemu niech napełnia radością Wasze serca. Wszystkim mówimy Bóg zapłać.

W minioną środę uruchomiony zastał dzwon- sygnaturka  na nowym kościele. Bog zapłać ofiarodawcy za sfinansowanie tej inwestycji.

W niedawnym czasie zdewastowany został dom na szlaku na Kamiennik. Był on siedzibą żołnierzy AK w czasie II wojny światowej. Szkoda, że takie miejsca historii zostają niszczone przez wandali.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców Bulina Górna od r. Włudyków, Poręba 10 do r. Moryców, Bulina 27. Ze względu na spowiedź to sprzątanie będzie po Mszy wieczornej ok. 18.30.

Poręba. W minionym tygodniu zamontowano na chorze prospekt organowy do zakupionych organów cyfrowych. Zachęcamy do oglądnięcia nowego nabytku w kaplicy. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 41, 148, 264, 6, 230.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" wspólnie z wolontariuszami pragnie wszystkim  gorąco podziękować za udział w Turnieju Piłki Halowej Akcja Charytatywna dla Amelki i Natalki Kołodziejczyk z Drogini. Zebrano i przekazano na konto bliźniaczek 22 592.59 zł.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich - osoby indywidualne i rodziny do wzięcia udziału w trzecim już KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. W tym roku Konkurs będzie miał dwie kategorie: szopka tradycyjna i szopka krakowska. Chęć uczestnictwa należy zgłosić do 15 grudnia, a rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 7 stycznia i połączone będzie z uroczystym otwarciem nowo wyremontowanej Świetlicy w Łękach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin na stronie fb Sołectwa Łęki.

A już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci za tydzień  18 grudnia na świetlicę w Łękach gdzie o godzinie 15:00 odbędzie się mikołajowy teatrzyk "Przygoda zająca Poziomki".